T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

12. Tarım Orman Ve İnsan Fotoğraf Yarışmasında Dereceye Giren Eserler İlimizde Fotoğraf Severlerle Buluştu

Yayın Tarihi : 9.08.2022

Tarım ve Orman Bakanlığı, Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından Denizbank'ın destekleriyle düzenlenen "Çiftçi Varsa Hayat Var " temalı 12. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması'nda dereceye giren ve sergilenmeye değer fotoğraflar, ERASTA AVM'de fotoğraf severlerle buluştu.

12. düzenlenen Tarım Orman ve İnsan fotoğraf yarışmasında 19 eser ödül almaya uygun görülürken, 83 eserde sergilenme ve albüm çalışmaları için uygun bulundu.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından Denizbank'ın destekleri ile bu yıl 12. düzenlenen "Tarım Orman ve İnsan" fotoğraf yarışmasının amacı; tarımın, toprağın, ormanın, suyun önemi konusunda duyarlılığın geliştirilmesi, tarımsal gelişmeler ile tarım, orman, doğa, çevre ve insan ilişkilerini, estetik ve özel bakış açılarıyla belgesel olarak arşivlerde yerini almasını sağlamak, bu eserleri fotoğraf severlerle buluşturmak.

Tarım Orman ve İnsan fotoğraf yarışmasının konusu; tarım, hayvancılık, orman, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, üretici, çiftçi, köylü, köy yaşamı ve o yıl belirlenen temadan oluşmaktadır.